Oszustwa internetowe – jak na nie uważać?

projekt strony internetowej
Jak stworzyć profesjonalną stronę internetową?
9 marca, 2021
afiliant
Marketing afiliacyjny – Odpowiedź jest w danych
9 marca, 2021
scam oszustwo internetowe

Uważaj na oszustwa internetowe

Oszustwa internetowe – sygnały ostrzegawcze, że witryna lub produkt Twojej firmy może być oszustwem Č Jeśli niedawno wdrożyłeś marketing internetowy w swojej firmie, możesz wyłudzać informacje. Ten proces, który polega na tym, aby najpierw zachować ostrożność, zanim nabrałeś pewności siebie, może zająć dużo czasu i wysiłku. Według Experian ponad 30% internautów ma w swojej skrzynce odbiorczej co najmniej jeden e-mail phishingowy każdego dnia i niekoniecznie to oni są celem.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z marketingiem internetowym, phishing może wydawać się sprytnym sposobem na przetestowanie wód. Możesz pomyśleć, że możesz przekazać jakieś informacje komuś, kto być może był pod wrażeniem Twojego produktu lub witryny (oczywiście są wyjątki od tej reguły). W rzeczywistości phisherzy uzyskują dostęp do cennych informacji, które można wykorzystać do zabrania pieniędzy lub, co gorsza, do ich tożsamości.

Chociaż nie ma żadnego odniesienia, bardzo często wykorzystywano sezonowe wyłudzanie phishingowych systemów losowych 5% odbiorców e-maili, którzy albo kliknęli e-maile wysłane z nieistniejących pozycji nadawcy, albo zostali oszukani przez informacje z tematu „Darmowe członkostwo”. Chociaż Twoja firma prawdopodobnie nigdy nie wysłała spamu ani niechcianych e-maili, faktem jest również, że pasek narzędzi Google śledzi czas, w którym przeglądarka została skierowana na podejrzaną stronę. Numery dostępu do rynku, strony przeglądarki i inne dane można było obsłużyć za pomocą automatycznego logowania, co kosztuje mniej i oszczędza cenny czas.

Kolejnym sygnałem ostrzegawczym są podstępne wskaźniki zaufania – prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, że wiadomości pochodzące z dobrze znanych źródeł to próby phishingu. Na początku, gdy komunikacja online działała w czasie rzeczywistym, ludzie wymyślili całą gamę metod wyszukiwania informacji online. Na przykład trzeba było użyć książki telefonicznej, aby znaleźć numer telefonu, pod którym znajdowały się informacje, lub odwiedzić witrynę z wiadomościami i skorzystać z opcji zaawansowanego wyszukiwania numeru telefonu. Dziś po prostu nie był to problem. Jednak podczas podróży nieznana wiadomość e-mail przeniesie Cię na stronę phishingową. Nie chodzi nawet o firmę, od której otrzymałeś informacje o swoim koncie, ale możesz wysyłać prośby o przetwarzanie kart kredytowych, oszustwo tożsamości lub inne transakcje finansowe.

Inne narzędzia są bardziej oczywiste, ale często można je przeoczyć. Oszustwo phishingowe nie musi odbywać się tylko na komputerze. Kradzież tożsamości ma miejsce w prawdziwym świecie. Na przykład dotrzesz do bankomatu i będziesz mieć w kieszeni dwa czeki. Jednego nie można zidentyfikować z Twoim imieniem i nazwiskiem, a drugiego jest numer Twojej karty kredytowej. Sprawdzasz czek, te dwa numery nie są skradzione. Ale zauważasz pewien wzorzec: imię-po-imieniu, praktyki pokazały, że jeśli jedno jest imieniem, drugie może być głównym źródłem informacji.

Rzeczywiście, wiele oszustw związanych z phishingiem wpada w transakcje, które mogą wysyłać informacje, które wyglądają dobrze, ale są spamem. Jeśli jednak rozmawiasz z szefem o czymś takim jak przetwarzanie kart kredytowych i wątpliwe adresy, prawdopodobnie zostałeś oszukany. Dlatego zanim podasz swoje dane osobowe, sprawdź, czy wiadomość e-mail dotyczy firmy Apple, serwerów lub innych wspólnych informacji.

Książeczki czekowe mogą być wyłudzane i naprawdę mogą okazać się bankami – zwłaszcza bankami, których nie znasz. To jedno, jeśli ktoś, kto kłopocze się Joe Web, dzwoni do ciebie z prośbą o podanie konta, ale jeśli naprawdę potrzebuje twoich informacji finansowych, zadzwoń do prawdziwego banku. Korzystanie z komputera w celu uzyskania dostępu do prywatnej instytucji finansowej wiąże się z niebezpieczeństwami, ale tak naprawdę nie jest to potrzebne do wyłudzania informacji.

Każdy, od ogólnokrajowych banków po prywatne firmy bankowe, mógł zostać oszukany, a jeśli uważasz, że jesteś ofiarą czyjejś sesji phishingowej, skontaktuj się z nią, aby uzyskać pomoc. Aby uzyskać w pełni i merytorycznie wygodną pomoc finansową, zajrzyj na strony internetowe następujących organizacji:

Producenci, a także banki mogą teraz zrównoważyć próby phishingu za pomocą nowego oszustwa phishingowego w Internecie, który przypomni Ci o dobrych nawykach w zakresie bezpieczeństwa informacji.

Banki mogą informować e-maile phishingowe o swoich środkach bezpieczeństwa, co oczywiście jest dobre. Jednak dobra jest również szansa, że ​​unikniesz nieodpowiedniej lub leniwej oferty finansowej, jeśli osoba próbuje ukraść Twoje hasła lub dane konta.

Banki proszą nas, abyśmy otworzyli nasze drzwi i umożliwili im dostęp do naszych zasobów finansowych, gdy pozwolą, by było to znacznie łatwiejsze dla oszusta. Wszyscy płacimy za to, co dostajemy, więcej pieniędzy to, więcej pieniędzy tamto.

Sieć pokazuje wiele witryn, które nie są w żaden sposób powiązane z bankiem, ale chodzi o to, aby przejść do tej samej witryny, co oszukańcza.

Na początku nauczyliśmy się, jak chronić nasze dane osobowe, ale my, niektórzy użytkownicy, nadal jesteśmy ofiarami. Uczymy odwiedzających witrynę wszystkiego, co wiemy, aby chronić się przed phishingiem.

Środki bezpieczeństwa w Internecie nieustannie ewoluują.

Comments are closed.